Köd miatt nehezen lehet közlekedni az erdélyi autópályákon

Sűrű köd nehezíti a forgalmat az A1-es autópálya Déva és Nagylak, illetve az A3-as sztráda Aranyosgyéres és Gyalu közötti szakaszán - tájékoztat a Román Rendőr-felügyelőség közlekedési szolgálata. 

Mindkét autópályaszakaszon 50-100 méter alá csökkent a látótávolság, ezért a gépkocsivezetőket arra kérik, vezessenek fokozott figyelemmel, tartsák be a követési távolságot. 

Mint írtuk, az Országos Meteorológiai Igazgatóság 22 megyére érvényes ködraidót adott ki pénteken reggel.

A riasztás reggel 9 óráig érvényes Maros, Hargita, Kovászna, Kolozs, Fehér, Bihar, Szatmár, Temes, Arad, Gorj, Olt, Dolj, Buzău, Teleorman, Giurgiu, Vrancea, Iaşi, Bákó, Vaslui, Botoşani, Galaţi és Neamţ megyére, ahol 200, helyenként akár 50 méter alá csökkenhet a látótávolság.

Elszórtan jégképződésre is számítani lehet - figyelmeztet az ANM.

banner_vCypAfBt_Maszol__300x250 px.png
banner_jGlwUCht_Maszol__970x250 px.png
banner_ETnzO2iN_Maszol__728x190 px.png

Kapcsolódók

Kimaradt?