banner_DVdnQ8MO_970x250 (2).png
banner_yxa2hhhn_728x90 (3).png
banner_6Z9d5FZx_300x250.png

Elbukta a pert Beyoncé ellen a magyar énekesnő

Művészi szabadságra hivatkozva a New York-i legfelsőbb bíróság elutasította azt a keresetet, amelyben a magyar énekesnő, Mitsou néven ismert Juhász Miczura Mónika követelt kártérítést az amerikai világsztártól, Beyoncétől szerzői jogainak a sérülése miatt – írja a nol.hu.

A keresetben Miczura azt állította, hogy Beyoncé a Drunk in Love című 2013-as slágeréhez – amellyel 2015-ben elnyerte a legjobb dalnak és a legjobb teljesítménynek járó Grammy-díjat is az R&B kategóriában – az ő 1997-ben megjelent Bajba, Bajba Pelem címet viseli dalát digitálisan manipulálták, és az ő hangja összesen másfél percen keresztül hallatszik az öt és fél perces számban, de soha nem egyezett bele, hogy felhasználják.

Cynthia Kern bírónő szerint viszont a kereset alapjául szolgáló polgárjogi törvény nem vonatkozik irodalmi és képzőművészeti alkotásokra, amelyek a szabadságát az alkotmány védi. „Vitán felül áll, hogy a Drunk in Love című dal és a videó a művészi kifejezés alkotása, és mint ilyen kívül esik a polgárjogi törvény hatályán” – áll Kern indoklásában.

 

Kapcsolódók

banner_t5aBq6wf_ME_BGA.png
banner_VLbX1df7_bga_alap_logo.png

Kimaradt?