Retteghetnek Klaus Johannistól az elnöki hivatal alkalmazottai

Visszasírják majd Traian Băsescut az elnöki hivatal alkalmazottai, ha a megválasztott államfő beköltözik a Cotroceni-palotába – írja a román sajtó.

Klaus Johannis nagyszebeni polgármester ugyanis 2010-től megtiltotta beosztottjainak, hogy Facebookot, Yahoo Messengert használjanak és Solitaire-rel vagy más játékkal töltsék az időt munka közben a hivatali számítógépeken. Elképzelhető, hogy a szász politikus hasonló lépésre készül Cotroceni-ben is.

A szigorú intézkedésre állítólag azért volt szükség Nagyszebenben, mert vírus fertőzte meg a városháza számítógépes rendszerét. Johannis ezért közbeszerzéssel vásárolt egy szoftvert, amely a munkaköri leírásban foglaltakra korlátozza a számítógép-használatot a polgármesteri hivatalban.

banner_bPI4KBFT_300x250.1.jpg
banner_4BXYiPC5_970x250.1b.jpg
banner_1xHqgGl2_728x90.1a.jpg

Kimaradt?