banner_iN7jIpst_CA_webbanner_970x250.gif
banner_dRprRixD_CA_webbanner_728x90.gif
banner_Uh7uQhAd_CA_webbanner_300x250.gif

Ez a program megmondja, mikor hal meg

Ha tudnánk, mikor fogunk meghalni, és azt is tudnánk, ez megváltoztatható, mit tennénk? Például megpróbálnánk egészségesebben élni, hogy ez minél később következzék be. Ebben segíthet az alábbi app – írja a HVG.

Az iOS-es Deadline nevű app hátborzongató következtetést von le: megmutatja, hogy használója pontosan mikor fog meghalni, és visszaszámlálást kezd. Mindehhez a HealthKit adatait használja (amikor eléri azokat), illetve néhány, a felhasználó által megadott információt is figyelembe vesz.

Persze azért nem kell véresen komolyan venni a végeredményt, különösen annak ismeretében, hogy a megadott dátum nincsen kőbe vésve. Azaz ha egészségesebben kezdünk élni, leadunk pár kilót, többet mozgunk és alszunk, az édességeket friss gyümölcsökre cseréljük, akkor akár ki is tolhatjuk a „deadline”-t.

Kimaradt?