Ioan Bene üzletember a kolozsvári Continental vásárlója

Ioan Bene üzletember a kolozsvári Continental – volt New York szálló - titokzatos vásárlója, írja a ziaruldecluj.

A 45 éves üzletember egy építkezési nagyvállalat tulajdonosa, amelyet két éve Ion Țiriactól vásárolt meg. A román lapnak azt nyilatkozta, szándékában áll teljes mértékben helyreállítani az épületet, kívülről is, belülről is. Amint elkészült, 5 csillagos szállodát szeretne működtetni benne. Arra a kérdésre, hogy hogyan oldja meg a szállodához szükséges parkolást - ez lévén egyik feltétele az 5 csillagos minősítésnek - azt nyilatkozta, vannak elképzelései, amelyeket egyelőre nem fed fel a sajtónak.

Az épület 2005 óta áll kihasználatlanul, folyamatosan romosodva. Az ingatlanpiac fénykorában a műemléképület értékét 14 millió euróra becsülték.

A kolozsvári milliomos több részvénytársaságban is többségi tulajdonos, a kolozsvári vállalatok legvitatottabb ügyleteiben is benne van a helyi lapok értesülései szerint.

banner_8pTgRJfW_valasztasi hirdetes maszol.jpg
banner_tKxab5t4_970x250 px.png
banner_HD7Jym8I_728x190 px.png

Kapcsolódók

Kimaradt?