banner_reh6OGoH_CR_SM webbbaner_970x250.gif
banner_dFSJz0ad_CR_SM webbanner_728x90.gif
banner_UeafApR8_CR_SM webbbaner_300x250.gif

Koronavírus: háromszáznál is több új esetet jegyeztek Bihar megyében

A szerda reggeli 285-höz képest csütörtök reggelre már 322 új koronavírus-fertőzöttet azonosítottak Biharban, és az elmúlt huszonnégy órában öt személy vesztette életét a fertőzés következtében a megyében, tudatta közleményében a prefektusi hivatal.

A csütörtök reggeli adatközlés szerint 448 beteget kórházban kezelnek. A járvány kezdete óta 5920-an gyógyultak meg, és összesen 286-an haltak meg koronavírus-fertőzéssel összefüggésbe hozhatóan Bihar megyében.

A rendőrség és a csendőrség továbbra is ellenőrzi a járványügyi intézkedések betartását, ezek megszegéséért az utóbbi egy napon összesen 98 750 lej értékben szabtak ki bírságokat. A megye területén 172 kereskedelmi egységet, 65 közszállítási járművet ellenőriztek és 201 esetben büntettek.

Ugyancsak vizsgálták azokat is, akik akár karanténban, akár házi elkülönítésben vannak, de az éjszakai kijárási tilalmat megszegőkre is lesújtottak, kilenc személyt büntettek meg összesen 5500 lejre.

(Címlapkép: MTI)

Kapcsolódók

Kimaradt?