banner_rtaOjPsr_970x250.png
banner_GInwbUkj_728x90 (1).png
banner_h7zf3gRj_300x250 copy.png

Térségi összefogást szorgalmaztak az RMDSZ Hargita megyei kampányindítóján

Közösen kell közösséget építeni, történelmi esély van rá, hogy minden korábbinál erősebb és sikeresebb összefogás jöjjön létre Hargita megye települései között – ez volt az egyik fő üzenete az RMDSZ Hargita megyei kampánynyitó rendezvényének, amelyet szerda délután tartottak a Székelyudvarhelyhez közeli Szejkefürdőn.

Szejkefürdőn, Székelyudvarhely határában tartották meg szerda délután az RMDSZ Hargita megyei szervezetének kampánynyitó rendezvényét. A járványhelyzet miatt jóval kevesebb jelölt és résztvevő vehetett részt az eseményen, amelyet az érdeklődők élőben követhettek a Facebookon.

A jelen lévőket a házigazda szerepét felvállaló Biró Barna Botond udvarhelyszéki RMDSZ-elnök köszöntötte, aki elmondta, nem volt véletlen a helyszínválasztás, Szejkefürdőnek szimbolikája van: „Tőlem jobbra a legnagyobb székely, Orbán Balázs sírja, tőlem balra a Mini Erdély-park, amely megnyitása óta, egy hónap alatt több mint 10 000 látogatót fogadott. Ez egy nagyon jó példa, hogyan lehet a hagyományokra jövőt építeni, ez egy nagyon jó helyszín, ahol a múlt, a jelen és a jövő találkozik” – hangsúlyozta köszöntőjében az udvarhelyszéki elnök.

Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnökjelöltje a bizalomra épülő politika fontosságát hangsúlyozva rámutatott: az RMDSZ programja világos, tényszerű és belátható, bejárható elemekre épül. „Hiszem azt, hogy közösen kell közösséget építeni, döntéseket meghozni, és itthon kell jelent és jövőt teremteni” – mondt  a Hargita megyei önkormányzat elnökjelöltje.

Új térségi összefogásra van szükség

„Az elmúlt 30 évben talán először mutatkozik valós esély arra, hogy a három város egy komoly együttműködésben a három térség javára nagyobb léptékű fejlődés hozzon”, mondta Biró Barna Botond, amikor színpadra szólította Csíkszereda, Gyergyószentmiklós és Székelyudvarhely polgármesterjelöltjeit, Korodi Attilát, Csergő Tibort és Derzsi Lászlót, utalva a térségek közti együttműködés fontosságára, és arra a szerepre, amely a három történelmi régió vezető municípiumaira hárul.

„Városainknak a felelőssége nagyobb, mint amit a város határa meghatároz. Városaink a térségnek mozgatórugói, és mi egyben Székelyföldnek a mozgatórugói vagyunk” – magyarázta Korodi Attila, akinek meglátása szerint Csíkszereda stabil alapokon áll, de ha a következő évtizedet nézzük, új megoldások, új perspektívák kell hogy erősítsék annak a versenyképes városnak a kialakulását, amely folyamatosan otthont és befogadó teret biztosíthat a fiataljainknak.

Gyergyószentmiklóson szemléletváltásra van szükség, fejtette ki Csergő Tibor, aki úgy értékelte, hogy bár municípiumnak nevezik, Gyergyószentmiklós ma már csak egy település, lassan elveszti az identitását, már-már a szétesés útjára került, és ő ezen szeretne változtatni. „Az elkövetkezendő időszak kihívásai inkább összehozhatnak, mintsem szétválaszthatnak, egymás rovására nem fejlődhetünk. Csak közös akarattal és erőfeszítéssel építhetünk egy új térségi összefogást, hiszen Gyergyószentmiklósnak nagy szüksége van a felzárkóztatásra” – hangsúlyozta a gyergyói polgármesterjelölt.

„Nekünk nem lehet az a célunk, hogy a turistákat azzal vonzzuk be a városközpontba, hogy rákényszerítjük, hogy be kelljen jönniük”, utalt Székelyudvarhely legsúlyosabb problémájára, a közlekedési gondokra Derzsi László. A polgármesterjelölt elmondta, mindannyian közösen képviselünk egy sajátos és egyedi kultúrát és értékrendet, ezért lenne kötelessége mindhárom városnak, hogy együttműködjön, együtt gondolkodjon és együtt dolgozzon. „Nemcsak a három város, hanem a térségek is. A városok a térségeikkel, a térségek pedig együtt, ezért gondolom, hogy erre kell kérnünk felhatalmazást szeptember 27-én” – egészítette ki Derzsi.

Kelemen Hunor: a politikában az improvizáció halál

A három Hargita megyei vezető város polgármesterjelöltjei után felszólalt több Hargita megyei kisváros és község polgármesterjelöltje, a felszólalások sorát pedig Kelemen Hunor zárta.

„Bonyolult vidék ez a Hargita megye, hisz három olyan régióból áll, amelyet erős, sokszor makacs, de élni tudó, élni akaró emberek lakják”, mondta a szövetségi elnök, annak a reményének adva hangot, hogy a gyergyószentmiklósiak a környező nagytelepülések példáját látva, jól választanak szeptember 27-én. „Mert ott, ahol a szövetség vezeti az önkormányzatot, ahol volt folytonosság, ott vannak eredmények” – hangsúlyozta Kelemen Hunor.

Megjegyezte, hogy Székelyföldön verseny van, a versenyért nem panaszkodnak, eddig is bírták, most is bírják, és meg is fogják nyerni, bár a versenynek van néhány furcsa és érthetetlen eleme. Meglátása szerint nem elfogadható, hogy magyar emberek román pártok listáján induljanak. 

„Bűnnek tartom, egy olyan tévedésnek, amelynek nem szabad nagy teret engedni. A felvidéki magyar emberek sorsára akarnak juttatni minket? Ez lenne az üzenetük? És nem elég nekik Székelyudvarhely, ezt kiterjesztik Hargita megyére is. Káosz van az országban, mert improvizálnak. Az improvizáció a dzsesszben jó, ott alap. De a politikában az improvizáció a halál” – hangsúlyozta a szövetségi elnök.

Kapcsolódók

Kimaradt?