Az RMDSZ is támogatta, hogy az egészségügyi tárca rendkívüli intézkedéseket hozhasson
Rendkívüli intézkedéseket hozhat a szükségállapot ideje alatt az Egészségügyi Minisztérium. Az erről szóló sürgősségi kormányrendelet jóváhagyta a szenátus. A jogszabályt az RMDSZ is megszavazta.
A sürgősségi rendelet szerint rezidens orvosokat és önkénteseket is alkalmazhatnak a kórházakban, a szaktárca vezetője pedig egy-egy kórház menedzsmenti kérdéseiben is közvetlenül dönthet, rendelkezhet például az alkalmazások és elbocsátások felett is.
„Fontos, hogy a szükségállapot ideje alatt az egészségügyi rendszer képes legyen a járvánnyal megküzdeni és minden beteget ellátni, ezért az RMDSZ szenátorai is támogatták a rendelet jóváhagyását a mai plénumi szavazáson” – mondta el László Attila RMDSZ-es szenátor. A felsőház egészségügyi bizottságának elnöke ugyanakkor felszólalásában arra hívta fel a figyelmet, hogy a most jóváhagyott intézkedések csak a szükségállapot idejére szólnak, és káros lenne, ha azok utólag is érvényben maradnának.
„Az egészségügyi rendszert decentralizálni, nem központosítani kell. A rendszer ez irányú reformját az RMDSZ-es egészségügyi miniszterek kezdték el, és a Szövetség mindig támogatta és támogatni fogja azokat a szabályozásokat, amelyek a helyi szinten meghozott döntéshozást segítik elő” – idézte az RMDSZ hírlevele Cseke Attila szenátusi frakcióvezetőt.
Az önkormányzati alárendeltségbe lévő kórházak nagy részének infrastrukturális fejlődése annak köszönhető, hogy 2010-ben az RMDSZ megvalósította a kórházak decentralizációját, emlékeztetett Cseke Attila. „Helyi önkormányzatok kezébe került a döntési jog, közösségünk ennek köszönhetően fejlődni tudott” – mondta a volt egészségügyi miniszter.