banner_DVdnQ8MO_970x250 (2).png
banner_yxa2hhhn_728x90 (3).png
banner_6Z9d5FZx_300x250.png

Egy év alatt nagyon sok fel nem robbant lövedéket találtak Bihar megyében

Bihar megyében 2018 júliusa és 2019 júliusa között 88 fel nem robbant, a két világháború után visszamaradt lövedéket találtak: ezeket kedden irányított robbantással semmisítették meg.

Az elmúlt egy évben a Körösvidéki Készenléti Felügyelőség munkatársait 48 alkalommal riasztották azért, mert az első vagy második világháborúban használt, fel nem robbant lövedéket (összesen 26 darab, különféle kaliberű), gránátot (két db) és bombát (60 db) találtak Bihar megye településein. Ezeket megtalálásuk után elszállították és tárolták, ma reggel pedig irányított robbantással megsemmisítették a nyárlói legelőn.

A készenlétiek ez úton is kérik: ha valaki lövedéket talál, hívja a 112-es sürgősségi hívószámot, és a szakemberek kiérkezéséig már ne nyúljon hozzá, ne próbálja kiásni, ne használjon nyílt lángot, és sem embereket sem állatokat ne engedjen a lelőhely közelébe.

Kapcsolódók

banner_t5aBq6wf_ME_BGA.png
banner_OtixH2AV_keszult.jpg

Kimaradt?