banner_1YkOLHCC_CA most-van-itt-az-ido 970x250.png
banner_kTef5tIq_CA most-van-itt-az-ido 728x90.png
banner_kIoChhkY_CA most-van-itt-az-ido 300x250.png

Robert Cazanciuc lesz az igazságügyi miniszter

Robert Cazanciuc ügyészt, a külügyminisztérium jelenlegi főtitkárát javasolja igazságügyi miniszternek a kormányfő. Victor Ponta tájékoztatta a Legfelsőbb Bírói Tanácsot (CSM) is a döntéséről, a testület pedig nem kifogásolta a jelöltet – tájékoztattak csütörtökön a hírtelevíziók.

Utóbb Cazanciuc is megerősítette a sajtóban, hogy az igazságügyi miniszteri tisztég várományosa. „Csak mandátumom átvétele után tudok nyilatkozni a terveimről" – nyilatkozta a jelölt, aki 2008-ig a legfőbb ügyészség szóvivője volt.cazanciuc

A gandul.info információi szerint Victor Ponta eredetileg Horia Georgescut, az Országos Feddhetetlenségi Ügynökség (ANI) jelenlegi elnökét javasolta miniszternek, ám jelölését a Nemzeti Liberális Párt elutasította.

A miniszter poszt azért üresedett meg, mert az igazságügyi tárca korábbi vezetőjét, Mona Pivnicerut alkotmánybírónak nevezte ki a parlament. Távozása után ideiglenesen a kormányfő vette át a miniszteri hatásköröket.

Kimaradt?