banner_iN7jIpst_CA_webbanner_970x250.gif
banner_dRprRixD_CA_webbanner_728x90.gif
banner_Uh7uQhAd_CA_webbanner_300x250.gif

Madrid betiltja a vadállatok cirkuszi szerepeltetését

A vadállatok cirkuszi szerepeltetésének betiltásáról döntött Madrid városának közgyűlése szerdán.

A szabályozás egy év türelmi időt biztosít a cirkuszoknak, hogy alkalmazkodjanak az új előírásokhoz. Az érintettek a rendeletmódosításról szóló tárgyalásokon egyébként hatéves moratóriumot kértek.

Döntésével Madrid csatlakozott a több mint 200 olyan helyi önkormányzathoz Spanyolországban, amely véget vetett területén a vadállatok cirkuszi felléptetésének, megfelelve ezzel az Európai Állatorvosok Szövetsége (FVE) ajánlásának.

A szervezet korábban arra figyelmeztetett, hogy a vadállatok természetes élettani, mentális és szociális szükségleteinek nem lehet eleget tenni a cirkuszi környezetben. A városvezetés előterjesztésében hivatkozott az állati jogok egyetemes nyilatkozatára is, amely kimondja, hogy minden vadállatnak joga van szabadon élni természetes környezetében.

A spanyol egyesült cirkuszi szövetség már a szavazás előtt bejelentette: bírósághoz fordul a döntés miatt.

Kapcsolódók

Kimaradt?