Jövő héten dől el, hogy ki kell-e hirdetni az influenzajárványt

A jövő héten dől el, hogy influenzajárványt kell-e megállapítani Romániában - mondta vasárnap Sorina Pintea egészségügyi miniszter.

Az Antena 3-nak adott interjúban a tárcavezető közölte: akkor hirdetnek járványt, ha a megbetegedések száma három egymást követő héten meghaladja azt a számot, amelyre az egészségügyi hatóságok felkészültek. Ugyanakkor arra kérte a lakosságot, hogy ha valaki a grippé tüneteit észleli magán, ne kezdje el saját magát kúrálni, hanem forduljon a családorvoshoz.

Szombaton 39-re emelkedett az influenza miatt elhunyt betegek száma. Ha az Országos Közegészségügyi Intézet úgy állapítja meg, hogy harmadik egymást követő héten a becsültnél nagyobb az influenzás megbetegedések száma, járványt hirdetnek - mondta a miniszter.

banner_UhXYuTG9_300x250.5b.jpg
banner_oBiuco14_970x250.1.jpg
banner_iz8pBgHD_728x90.1b.jpg

Kapcsolódók

Kimaradt?