Különleges BRD-ajánlat a fogyasztási hitelekre

A Román Fejlesztési Banknál (BRD) október végéig kedvezményes áron juthatnak hitelhez mindazok, akik személyes javak vagy autóvásárlás céljából folyamodnának banki kölcsönhöz.
A BRD 600 és 60 ezer lej közötti értékben nyújtandó hiteleit hat hónap és hét év közötti futamidőre lehet igényelni. Azok számára, akik gépkocsit vásárolnának, autóhitel áll rendelkezésre – az ajánlat keretén belül új és alkalmi gépkocsik vételére nyílik lehetőség. Új autó vásárlása esetén 165 ezer lejig terjedő hitelt lehet igényelni, alkalmi járművek esetén pedig 100 ezer lej a kölcsön felső határa. Az ügyféllel kötött közös megállapodás függvényében az összeg hat hónaptól hét évig terjedő időszakban fizethető vissza.
A kölcsönnek 7,5 százalékos fix éves kamata van, a hitelnyújtási elemzésre viszont nem számolnak fel pluszköltségeket.
Fontos tudnivaló, hogy a fizetésből és nyugdíjból származó bevételek mellett a bank figyelembe veszi a bérbeadásból, osztalékból, független tevékenységből, szerzői jogdíjakból származó bevételeket, valamint banki betétekből vagy kamatokból származó jövedelmeket is. A saját bevételeken túl a hitelnyújtási elemzéshez elfogadnak még három „kölcsöntársat” is, aki lehet az igénylő férje, felesége vagy negyedfokú rokonságig elmenően családtagja.
Legalább 400 lejes havi jövedelemmel kell hogy rendelkezzen az az igénylő, aki a kölcsönt személyi javak vásárlására kívánja fordítani, és havi 500 lejjel az, aki gépkocsit vásárolna.
Ezenkívül előnyökkel jár az, ha az ügyfél a BRD egyéb termékeit és szolgáltatásait is igénybe veszi. Így az, akinek a BRD-hez érkeznek jövedelmei és a bank más termékeit is használja, 10 százalékos kedvezményben részesül.
Ami az effektív éves kamatot illeti, ez 13,02 százalék egy 13 ezer lejes, személyi javakra fordított hitel esetében és 11,09 százalék egy 22 500 lejes autó esetében – mindkét hitelt hétéves futamidőre számolva.
Részletes információk kérhetők a BRD-Groupe Société Générale összes bankfiókjánál, a www.brd.ro honlapon vagy a 0800 803803-as telefonszámon.
(X)- nincs kapcsolt cikk!
- „Legfontosabb szövetségesünk az erdélyi magyarság”
- Spanyol-döntő Bukarestben
- Kellemes húsvéti ünnepeket!
- Az RMDSZ könyvkiadási pályázatai
- Bővül a Szent György Napok programkínálata
- Wellnesshétvége az ÚMSZ-szel
- Legyen Öné A nap képe!
- Áldott karácsonyt és boldog 2012-es évet!
- ÚMSZ-előfizetési akció – 2012
- Új Magyar Szó-előfizetés
Jobbítandó jóObama elnök áprilisban jelentette be egy új ügynökség létrehozását, a név valahogy így fordítható: Atrocitás Megelőző Ügynökség/Bizottság (Atrocities Prevention Board), s a létesítményt igen találóan a washingtoni Holokauszt Emlékmúzeumban az Auschwitzet túlélő Elie Wiesel hitelesítette felvezető beszédében. A diplomáciai testülethez, békefenntartó képződményekhez, emberjogi egyesületekhez, az elnöki benső körhöz, sőt az amerikai pénzvilág gazdasági szankcióképes felső tízezeréhez is közvetlen csatornákkal kapcsolt ügynökség havonta ülésezik, elemez és jelentést bocsát ki. »
Ady András
Veszélyben a vigécekTőkés László feljelentést tesz a róla a közelmúltban megjelent könyv, a Ne vígy minket a kísértésbe szerzője és kiadója ellen, ugyanakkor Demeter Szilárd, az EP-képviselő sajtóirodájának vezetője arról tájékoztatta az egyik napilapot, hogy hasonló lépést terveznek a könyv romániai terjesztőivel szemben is. A sajtófőnök ugyanis „gyomorforgató kampányeszköznek” tekinti a könyv terjesztését, és reméli, hogy akik ezzel foglalkoznak, azok büntetőjogi felelősségük tudatában teszik, mint ahogyan azt is, hogy mindezt nem közpénzből finanszírozzák. »
Székely Ervin
VígéretekVálasztási esztendőkben Románia az ígéret(ek) földjévé változik. A jelöltek, ha már hozzáértésben, szakképzettségben, tudásban, gazdaszellemben – mindezek hiányában – nem tudnak egymással vetélkedni, megpróbálják legalább ígéretekben felülmúlni egymást. És mivel korlátlan jóléttel, feneketlen boldogsággal, amolyan földi paradicsommal a jelöltek mindegyike kecsegtet, igyekeznek hát „sajátos”, „egyedi” fogadalmakat tenni potenciális választóiknak – így már a kampány első napjaiban egészen képtelen, nevetséges ígéretek – mondhatnánk: vígéretek – születtek meg. »
Bogdán Tibor


Hozzászólások
Hozzászólni csak regisztrált és bejelentkezett felhasználónak lehetséges. Ön nincs bejelentkezve.
Jelenleg nincs hozzászólás ehhez a cikkhez!