Felszámolnák a prefektúrákat
Kovács Zsolt | 2010-07-30 07:52:47
nyomtat | elküld

„A prefektúrák felszámolásával sok pénzt lehetne spórolni” – fejtette ki Antal Árpád polgármester, aki szerint nincs szükség a kormányhivatalokra. A sepsiszentgyörgyi RMDSZ elnök ezt Horia Grama PSD Kovászna megyei elnökének korábbi nyilatkozatára reagálva mondotta.

„A prefektúrák felszámolásával sok pénzt lehetne spórolni” – fejtette ki Antal Árpád polgármester, aki szerint nincs szükség a kormányhivatalokra. A sepsiszentgyörgyi RMDSZ elnök ezt Horia Grama PSD Kovászna megyei elnökének korábbi nyilatkozatára reagálva mondotta.

A szociáldemokrata politikus ugyanis arra szólította fel az RMDSZ vezetőket, hogy két év múlva az önkormányzati választások után juttassanak alpolgármesteri, tanácselnök helyettesi tisztségeket a román közösség képviselőinek és legyen övék a prefektusi tisztség is. Antal Árpád erre válaszolva leszögezte: szerinte két év múlva már nem kellene létezzen prefektúra, és akkor nem kellene azon vitatkozni, hogy román vagy magyar legyen a kormánybiztos.

„A prefektúra teljesen fölösleges intézmény, és a román államot úgy is meg kell reformálni, hogy felszámolják a kormányhivatalokat, és ezzel sok pénzt spórolnak meg. A prefektúrának nem az a feladata, hogy beleszóljon az önkormányzatok tevékenységébe, hanem, hogy az elfogadott jogszabályok törvényességét felügyelje” – mondta Antal.

Szerinte önkormányzati szempontból az a jó prefektus, akinek jelenlétét nem is érzik, ezért György Ervin jól végzi feladatát Háromszéken. Horia Gramának válaszolva kifejtette: nincs jogszabály arra, hogy ahol 20 százalékot meghaladja a kisebbség aránya, kötelező módon kell juttatni vezetői tisztségeket, így azokon a településeken, ahol a kisebbségben levő magyarság pozíciókat kapott, ott politikai alkuval szerezte meg azokat.

Hozzászólások



Hozzászólni csak regisztrált és bejelentkezett felhasználónak lehetséges. Ön nincs bejelentkezve.

Jelenleg nincs hozzászólás ehhez a cikkhez!




vélemény
Ez még nem nekrológ

Teljes mértékben tisztában vagyok azzal: a halálon, embertársunk haldoklásán a legkevésbé sem illendő élcelődni. Meg kell adnunk a tiszteletet az emberi méltóságnak – már amennyiben megmutatkozik valakiben méltóság. »

Gyulay Zoltán
Valaki

Mondom a tiszteletes úrnak: azért mégsem szép dolog, hogy egy református pap a szélsőségek mellé áll, és az anyaországban kirekesztő nézeteik miatt a Fidesz által is nem kívánatosnak tartott személyiségeket hív meg hozzánk ilyen-olyan találkozókra! »

Sike Lajos
A remekmű megtörtént

Megvillan váratlanul egy mondat: „A járvány úgy kezdődött, hogy mindenki trónkövetelő lett.” »

Szellemidézés